Andra-Erki-Hannese-Heleni-Hanno-Indreku-Jassi-Jolanta-Juuriku-Karini-Karini-Klemmi-Krista-Kristina-Marta fotoseiklus

18. juuli 2009

Nädal 38

Vahepeal oli väike segadus kuupäevadega - 26.juuliga lõpeb Nädal 38.
Hannol on lihtne valem nädala arvutamiseks - vaatad jooksva nädala numbri kalendrist ja liidad sellele 8:).
---




Hanno: Liivalaia 38. Kaasani kirik on Tallinna teadaolevalt vanim puitehitis ning sai koguduse kirikuks alles Eesti Vabariigi loomisel. Ehitatud on see 1721. aastal ning ehitati see vene kogukonnale, mis täienes suure hulga uusasukatega peale Eesti liitmist Vene tsaaririigiga peale Põhjasõda. Täpselt nädal tagasi (16.07 öösel) süttis kirik põlema, mille käigus hävis osa hoone seinast ja katusest.

Kirikus oli omal ajal väga palju vanu ikoone, suurem osa nendest varastati aga eelmise sajandi 70. aastatel ning on jäljetult kadunud. Kirik restaureeriti ja kaunistati uute ikoonidega. Kaasani kirik on üks populaarsemaid õigeusu kirikuid.Kirikus on köstriametit pidanud ka Aleksei Ridiger, hilisem Vene Õigeusu Kiriku patriarh Aleksius II.











Andra: Selle suve *kõige kuumem suvepäev * päev Kuressaares (+19, paduvihm). Selle nädala valikuks on hetkel müügis olev hoonete kompleks Tallinna mnt. 38. Suurepärane aknakatte valik, muljetavaldav oli hiiglaslik hõbepaju maja ees, pildile see ei mahtunud.










Juurik: Vamos a la playa. Ka linnarahvas tahab puhata. Pühapäev Kopli rannabulevardil. Onu Kangol-brändi bokserid sobivad hästi tänavanimega - Paljassaare tee. Maja numbriks peaks olema 38 (numbrit peal ei olnud, aga paiknes 40 kõrval). Nagu allolevast suurendusest näha, võetakse randa kaasa 2L Disel ja muudki head kraami.










---

Nädal 37


Hanno: 2 kärbest ühe hoobiga. Nii @52 blogi jaoks, kui ka minu teise pildistamise hobi „Tallinn enne ja nüüd“ jaoks, sai tehtud pilt aadressil Toompuiestee 37 – Balti Jaam. Toonane Balti jaam rajati aastal 1870 arhitekt Otto Rudolf von Knüpfferi nägemuse põhjal. Balti Jaam oli peajaam liinil Paldiski-Tallinn-Peterburi. Vaksali asukoha üle peetud vaidlustes surus linnavalitsus läbi oma eelistuse Nunnavärava esise näol, mis pidi olema reisijaile ja kaupmeestele tunduvalt ligipääsetavam kui ehitaja väljapakutud Lilleküla kant. 125000 rublase maksumusega jaamahoone valmis 1871. a kevadeks. Hoolimata lõppjaama staatusest polnud algselt siiski tegemist klassikalise tupikjaamaga (raudtee suundus edasi sadamasse), nii paigutati piklik reisijatehoone rööpmetega paralleelselt teestiku küljele. Peahoonest otse üle raudtee seisis temaga ühepikkune 12 vedurit mahutav depoo. Kaubajaama jaoks valmis eraldi hoone peajaama juures asuvas kaubahoovis, mitmesuguste abihoonete ja elamute kõrval rajati ka veeremi remontimiseks vajalikud töökojad ning vagunikuur. 1941. aastal pandi jaamahoone taganeva punaarmee poolt põlema, ent taastati 1945. aastal osaliselt. Aastail 1960–1966 renoveeriti jaamahoone täielikult. Hoones sees peaksid osad originaalsed müürid olema ka nähtavad.






Juurik: Vana-Lõuna 37. Eesti esimesi (ja väidetavalt parimaid) juugend-ehitisi, valminud samal aastal Ammende Villaga (1905). Lutheri tööliste rahvamaja ehitati juhtkonna otsusega arhitektide Herman Geselliuse, Armas Lindgreni ja Eliel Saarineni projekti järgi. Soome arhitekte kasutati, sest Eesti omasid siis veel ei olnud. Majas tegutsesid Lutheri vabriku orkester ja näitering, samuti Noorte Meeste Kristliku Ühingu Lutheri osakond, mitmed töölisringid ja ühingud, suur eestikeelne raamatukogu.






---

Nädal 36


Kristina: Mere 36, Võsu - Võsu lilleäri.












Hanno: Kuna pilte viimasel ajal vähe, siis rikun seekord 2 reeglit korraga – mõned päevad jäin hiljaks pildistamisega ning saadan 2 pilti ühe nädala kohta:)

Tegu on kurikuulsa Maakri 36 majaga, kust 4 aastat tagasi leiti luksuskorterist prügikotist soomlase poolt tükeldatud inimese surnukeha. Maakri 36 oli omal ajal (2003) Tallinna kõrgeim eluhoone, nüüdseks on lähedal asuvad kaksiktornid selle tiitli üle võtnud. Maakri maja ühe pildi pealt peegeldub Stockmanni kaubamaja hoovipoolne külg ning teisel pildil kesklinna kunagine hiilgus SEB peahoone. Peegeldusest on näha ka Kanal2 rõdu, kust suviti saateid eetrisse lastakse – pildistamise hetkel SuveReporter veel ei käinud :).






Juurik: Narva mnt 36. "Peatu värskenduseks" kutsub kiosk. Nagu pildilt näha, siis purks on Eesti üsnagi rahvustoit. Üks väheseid vana-kooli putkasid, mis on suutnud R-kioskile vastu seista. Müügil ka odekolonn.










---

Nädal 35

Juurik: Kuressaare. Uus 35. Kuressaares jalutasin läbi ca 10 maja mis kandsid numbrit 25, aga ükski polnud midagi erilist. Otsustasin jäädvustada selle maja, sest maja tagant paistis veski. Minu pildistamistegevuse vastu näitas huvi ülesse ka üks grupp kohalikke, kes nõudsid tungivalt ka enda jäädvustamist. Lubasin saata pildid e-postiga järgi. Ühe seltsimehe e-posti aadressiks oli tinajamoll@ …com J.





---

Blogiarhiiv